الف: تجهیزات انتقال مواد
-نوار نقاله
یکی از پرکاربردترین تجهیزات در صنعت انتقال مواد (Materialhandling) نوارنقاله ها هستند که در صنایع معدنی به منظور انتقال بار مورد فرآوری به تجهیزات مختلف استفاده می‌شود
کارایی و راندمان نوار نقاله ها به کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در آنها مثل رولیک ها ، لاستیکها ، موتورگیربکس ، شاسی نوار نقاله و غیره بستگی دارد. البته دانش فنی و تجربه طراحان در این بین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.
تجهیزات ذخیره سازی و انتقال مواد
کاهش استهلاک قطعات به منظور به حداقل رساندن توقف در خط تولید
ذخیره سازی و انتقال مواد متناسب با خط تولید و انتظارات کارفرما
بیشتر این اختلال در نوار نقاله ها در زمان کارکرد در قسمت رولیکها به وجود می‌آید که استفاده از رولیک های مرغوب صنعتی و قابل تعویض این مشکل عمده در معادن را برطرف نموده است
تجهیزات ذخیره سازی و انتقال مواد
معمولا لاستیک نوار نقاله ها بسته به حجم مواد مورد انتقال در عرض ۶۰، ۸۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ سانتیمتر عرضه می‌شوند و همچنین طول نوار نقاله ها بسته به نیاز مشتری و خط تولید مشخص می شود که دامنه وسیعی در ابعاد دارد. جنس و استحکام کششی نوار نقاله ها نیز متناسب با شرایط آب و هوایی و همچنین دما و وزن حجمی مواد مورد انتقال دارای انواع مختلفی می باشد. در تولید نوار نقاله ها از هوزینگ های SN استفاده میشود که مقاومترین و بهترین نوع هوزینگ برای استفاده در معادن میباشد. ریگلاژ غلطک های نوار نقاله نیز به راحتی و با ساده ترین مکانیزم ها با استفاده از این هوزینگ ‌ها انجام می‌شود.
جهت محافظت بار انتقالی از باران، برف، باد و غیره از کاور نوار نقاله که با ورقهای گالوانیزه سینوسی بسته به عرض لاستیک رول می شود ، استفاده می شود. سیستم کلمپ به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر آب بندی و محافظت کامل باز و بسته کردن کاور ها جهت انجام تعمیرات و سرویس های ادواری به راحتی انجام می شود
تجهیزات ذخیره سازی و انتقال مواد
استفاده از پروفیل های مقاوم صنعتی در تولید شاسی نوار نقاله باعث می‌شود تا پیچیدگی شاسی در نوارهای طویل به حداقل برسد که نتیجه آن راندمان بالای نوار نقاله در کارکرد، کاهش آسیب به لاستیک نوار نقاله، موتور گیربکس و دیگر اجزای نوار نقاله خواهد بود.
به منظور پایین آمدن هزینه های حمل و نقل، شاسی نوار نقاله و همچنین پایه های نوار نقاله به صورت غیر ترافیکی قابل بارگیری خواهد بود.
الواتور
همانطور که از عنوان دستگاه مشخص است از الواتور به منظور انتقال مواد در مسیرهای عمودی استفاده می شود . دامنه کاربرد الواتورها بسیار وسیع بوده و همچنین بنا بر نیاز مشتری قابل تغییر خواهد بود.
استفاده از رولیک های راهنما در طول مسیر حرکت لاستیک یکی از ابداعات منحصر به فرد این شرکت می باشد که در الواتورهای با طول بیش از ۱۰ متر میزان انحراف لاستیک از مسیر تعریف شده را به حداقل می رساند. پیش‌بینی دریچه در نزدیک رولیک های راهنما و طول مسیر کانال دسترسی به رولیک ها و باکت ها را به منظور تعمیرات و سرویس آسان نموده است .
همچنین در تولید بدنه از روش فرمینگ استفاده شده و اتصالات جوشی به حداقل رسیده است.
استفاده از پیچ مهره و واشر در اتصالات مختلف نیز تعمیرات کلی را آسان نموده است.
نوار نقاله های طویل به همراه والک وی
در نوار نقاله های طویل به جهت دسترسی راحت به کلیه قسمتهای نوار نقاله در هر طولی از شاسی، والک وی یا نفر رو به صورت یکپارچه با شاسی نوار نقاله به همراه هندریل پیش‌بینی شده است
علیرغم عریض بودن شاسی نوار نقاله فریم و والک وی نوار به گونه ای طراحی شده است که دفرمگی و پیچش شاسی نوار نقاله در ارتفاع های بلند به هنگام نصب به حداقل ممکن برسد
ابعاد دریچه های ورودی و خروجی الواتور با استفاده از سیستم پیچ و مهره قابل تنظیم بوده و بدین ترتیب میزان بار ورودی و خروجی دستگاه را می توان تنظیم نمود.
همچنین غلتک های دستگاه نیز به راحتی در دو جهت طولی و ارتفاعی قابل تنظیم می باشد .
باکت ها در اندازه های مختلف به روش فرمینگ تولید شده و استفاده از پیچ و مهره برای اتصال به لاستیک ، تعویض آن ها را آسان نموده است.
تجهیزات در ارتفاع خاصی در زیر زمین نصب می‌شود تا در اثر جمع شدن توده مواد، مشکلی برای دیگر تجهیزات خط تولید پیش نیاید
لاینر های کف فیدر به گونه ای طراحی و تولید شده که در مقابل اصطکاک ناشی از حرکت بار بر روی آن ها مقاوم بوده و همچنین اتصال پیچ و مهره های آنها امر تعویض آنها را تسهیل نموده است.
همچنین استفاده از مکانیزم پولی و تسمه برای موتور فیدر از دیگر مزایای فیدرهای ویبره ای سیلوزمینی می باشد.
دیوارچینی و خاکریزی اطراف سیلو زمینی باعث می‌شود تا لودر برای هدایت بار داخل بونکر سیلو با مشکلی مواجه نشود و همچنین از حرکت ناخواسته بار بر روی نوار نقاله جلوگیری به عمل می آورد.
سیلو هوایی
نمونه‌های تولید سیلوهای هوایی به صورت استوانه ای یا چند ضلعی می باشد. این سیلوها متناسب با نیاز مشتری حجم و نوع مواد طراحی و ساخته می شوند.
بدیهی است کلیه ابعاد و پارامترهای این سیلوها بر اساس نیاز کارفرما طراحی شده و قابل تغییر خواهد بود
تجهیز تجهیزات ذخیره سازی
سیلوزمینی
سیلوزمینی در واقع از دو جزء اصلی بونکر و فیدر ویبره ای تشکیل شده است. از سیلوزمینی به منظور دپو کردن مواد در زمانهای مقطعی استفاده می شود، پس از آن فیدر ویبره ای بار انبار شده را از بونکر دریافت کرده و از طریق نوار نقاله به ایستگاه بعدی خط تولید میرساند.
میزان حجم ذخیره مواد، نرخ خروجی فیدر ، سایز نوار نقاله و غیره با توجه به نیاز مشتری مشخص می‌شود.
استفاده از ورق های فرم داده شده در سیلو زمینی به‌صورت محاطی، یکی از ابداعات منحصر به فرد این شرکت می باشد که از ورود هرگونه مواد خارجی به قسمت فیدر و زیر سیلوزمینی جلوگیری به عمل خواهد آورد و باعث عدم نیاز به دیوارچینی اطراف سیلو ، سرعت و دقت در نصب و راه اندازی سیلو خواهد شد.

ارتباط با ما: 

 

نشانی:اصفهان- نجف آباد- ویلاشهر- شهرک صنعتی کاوه- خیابان سوم- پلاک 12

صندوق پستی : 939-85815 ، کد پستی : 71765-85131

تلفن:  031-42290046

فکس:  03142290045

موبایل:  09133097177

 

WYSIWYG Web Builder